Mužský blog

Ochorenia ovplyvňujúce erekciu: cukrovka

Diabetes melitusalebo cukrovka je ochorenie, ktorým trpí mnoho ľudí. Toto chorenie sa prejavuje poruchou metabolizmu sacharidov. Ak dôjde v tele ku zníženej tvorbe inzulínu (telesnému hormónu slúžiacemu k udržovaniu stálej hladiny cukru v krvi), dochádza k cukrovke. Je považovaná za civilizačnú chorobu. Je daná hlavne štýlom života, aký človek vedie. V Českej republike trpí diabetom niečo okolo 700 tisíc ľudí. Vo svete sa celkovo potom číslo šplhá na neuveriteľných 120 miliónov. Diabetes je ochorenie, ktoré bohužiaľ nie je možné v súčasnej dobe úplne vyliečiť.

STUPNE DIABETU

Diabetes mellitus 1. typu (inzulin-dependentný diabetes mellitus – IDDM)

Vzniká v dôsledku deštrukcie B buniek vlastným imunitným systémom, to má za následok totálny nedostatok inzulínu a s tým spojenú doživotnú závislosť na aplikácii inzulínu pod kožu formou inzulínového pera. Protilátky voči B bunkám sú zakódované hlboko v genetickej informácii každého diabetika a to pred príznakmi diabetu. Mierna viróza, alebo nachladenie môže byť spúšťajúcim mechanizmom k rozvoju autoimunitnej reakcie. Tá štartuje nezvratnú tvorbu protilátok proti B bunkám.

Diabetes mellitus2. typu (non-inzulin-dependentný NIDDM)

Tento typ cukrovky je podmienený nerovnováhou medzi sekréciou a účinkom inzulínu v metabolizme glukózy. To znamená, že podžalúdková žľaza produkuje nadbytok inzulínu. Telo je na inzulín viac či menej odolné. Lieči sa podávaním perorálnych antibiotík.

EREKCIA A CUKROVKA

Cukrovka spôsobuje poruchy drobných ciev, na ktorých je erekcia závislá. Bez správneho fungovania týchto drobných ciev sa muž erekcie len ťažko dočká. Drvivá väčšina diabetikov sa stretla s erektilnou dysfunkciou. Ak ste diabetik a myslíte si, že máte problémy s erekciou, navštívte svojho lekára. Ten vás prehliadne a zistí, či nemôže byť príčinou stav tepien a nervového systému. Tiež môže preveriť, či za to nemôžu lieky, ktoré užívate.

Máte otázky? Opýtajte sa nás

Návrat na úvod blogu