Mužský blog

Napísali o nás: ako na problémy s erekciou?

Tento príspevok vyšiel na portáli www.pluska.sk.

Aby bol opäť v pozore: Ako na problémy s erekciou?

Za tým, že penis vášho partnera odmieta spoluprácu, môžu byť rôzne ochorenia aj stres. Liečby sa báť nemusí.

Tešíte sa, že si počas sviatočných dní voľna užijete aj svojho drahého? Hlavne, ak ste v poslednom čase na intímnosti akosi zabúdali a on sa vyhováral na únavu či na nezhody v práci… Sklamanie môže prísť v podobe toho, že jeho mužská pýcha odmietne spolupracovať.

Erekcia je citlivá téma

Obliekli ste si sexi bielizeň, navodili romantickú atmosféru – veď po tých mesiacoch stresu máte konečne pár dní pohody a... nič. Vzdali ste to po niekoľkých pokusoch, dráždivých dotykoch, bozkávaní. Jeho penis, skrátka, nereagoval. Možno sa to stalo prvýkrát, možno opakovane. „Problém s erekciou má po štyridsiatke až 40 percent mužov. Väčšinou je za tým fyzický problém, ako cukrovka, obezita či vyšší vek. Iba malému percentu mužov zlyháva erekcia pre psychický problém,“ upresňuje urológ Karol Veselý.

Rizikovým faktorom je hlavne stres, hádky, žiarlivosť či depresie. Chlapi sú na svoj penis veľmi citliví. Ak majú problémy, dlho trvá, kým si ich pripustia. Hanbia sa a ťažkosti popierajú, hľadajú všetky možné výhovorky. Snažia sa presvedčiť samých seba, že by im možno pomohlo len pár dní voľna. Ak je však kvalitný sex s vaším partnerom už len dávnou spomienkou, problém bude vážnejší.

Pokračujte v čítaní na www.pluska.sk.

Máte otázky? Opýtajte sa nás

Návrat na úvod blogu